USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Deep Space Nine
Tytuł:Who Mourns for Morn?
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:12
Data premiery w USA:04-02-1998
 
Reżyseria:Victor Lobl
Scenariusz:Mark Gehred-O'Connell
Muzyka:David Bell
 
Ocena odcinka:8
Liczba oceniających:60
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Quark dziedziczy fortunę po tragicznie zmarłym Mornie. Wkrótce jednak pojawiają się inni chętni do majątku...Recenzja

Po przełomowym momencie z początku szóstego sezonu nastąpić musiało zwolnienie, którego ten odcinek jest przykładem. Morn, stały bywalec baru Quarka, ginie w wypadku. Quark bardzo mocno przeżywa (sic!) tą stratę. Okazuje się jednak, że Morn zapisał mu cały swój majątek. Z początku wydaje się, że nie jest tego wiele - jeden obraz i wanna z błotem. Wanna okazuje się jednak być tak naprawdę łóżkiem, a Quark znajduje w niej nagą eks-żonę Morna. Z dużo bardziej humanoidalnej rasy, oczywiście - w innym razie trudno byłoby poznać erotyzm tej sceny komuś z Ziemi.

DS9 jest serią, która od TNG różni się tak naprawdę tym, czym lata 90. od 80. W TNG erotyka pojawiała się z rzadka, właściwie tylko czasem coś się mówiło, nic nie pokazywano - dopiero w filmie pełnometrażowym zobaczyliśmy Rikera i Troy w wannie. Za to w DS9 i VOY funkcjonowała od początku i była znaczniej mniej subtelna (proszę o spokój, nadal mówimy o erotyce bez pokazywania czegokolwiek - to przecież telewizyjny serial).

Eks-żona Morna nie przyjechała jednak na pogrzeb, tylko po spadek. Zresztą nie tylko ona - mamy jeszcze dwóch nie przebierających w środkach braci o głowach waranów z Komodo oraz tajemniczego agenta ochrony z odległej planety. Wszyscy oni chcą od Quaraka wydębić spadek, którego ten nawet jeszcze nie odnalazł. Zdradzę zakończenie, ostrzegam.

Ostetecznie wszyscy oni okazują się być pospolitymi kryminalistami, wspólnikami Morna, który upozorował swoją śmierć, by się ich pozbyć. Stały bywalec wraca na swoje krzesełko przy barze, Quark pozostaje biednym barmanem, słowem wszystko wraca do punktu wyjścia. I tego właśnie nie lubię w pojedynczych epizodach - z końcem odcinka wszystko wraca do normy, a całość wydaje się niebyła. A DS9 obfituje niestety w takie właśnie odcinki.

2003-11-26
Karol Kobos (Roody102)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!