USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Deep Space Nine
Tytuł:Sons and Daughters
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:3
Data premiery w USA:13-10-1997
 
Reżyseria:Jesus Salvador Trevino
Scenariusz:David Weddle
Muzyka:Jay Chattaway
 
Ocena odcinka:8.1
Liczba oceniających:90
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Worf musi zmierzyć się ze swoimi niepowodzeniami w roli ojca, gdy jego syn zgłasza się na ochotniczą służbę na pokładzie klingońskiego statku. Na DS9 - Terok Nor wraca Ziyal.Recenzja

Nie lubię tego robić, ale jak się wybrało robotę recenzenta to trzeba ;-). Pomysł na ten odcinek jest do pewnego stopnia oczywisty, a dla fanów potencjalnie ciekawy. Alexander, syn Worfa, pojawia się niespodziewanie na statku generała Martoka. Udaje wojownika, którym nigdy był i od razu pakuje się w oczywiste kłopoty - nie potrafi odnaleźć się wśród klingońskiej załogi, która go nie akceptuje. Worf go broni i ochrania, czym tak naprawdę nie poprawia sytuacji. A Aleksander grzęźnie w kolejne pomyłki. Tylko Martok dobrze wie, po co chłopak dołączył do sił Imperium. Jedynie Worf tego nie rozumie. Ale wkrótce zrozumie, a przynajmniej tak nam zostanie to pokazane.

Niestety nieprzekonująco, płytko i bez emocji (no wiem, to niby Klingoni, ale tu efekt jest strasznie blady). Kilkunastu lat braku kontaktów, braku zrozumienia, nie da się przecież nadgonić w kilkuminutowej rozmowie. A szkoda, bo pomysł łączy się z TNG, a takie związki zawsze są dla fanów atrakcyjne. Tymczasem scenariusz odcinka jest schematyczny, przewidywalny, nie ma żadnych zwrotów fabuły, nic co pozwoliłoby widzowi się wciągnąć. Ciekawe swoją drogą, czy Jadzia Dax wie, że będzie miała przybranego syna?

Dla porządku muszę dodać, że w tym samym czasie na DS9 Gul Dukat wciąż próbuje zdobyć przychylność Major Kiry, tym razem angażując w to własną córkę. Kira przez chwilę nawet daje się podejść, ale szybko się wycofuje. Knują razem z Odo, w ich grze dobrze orientuje się Jake Sisko, który chce przystać do dwuosobowego ruchu oporu na stacji. Pozostali bohaterowie pojawiają się tylko z obowiązku, a odcinek nie zostaje w pamięci.

2003-12-05
Karol Kobos (Roody102)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!